Szanuj swoje życie i życie innych! Nie zabijaj i nie daj się zabić!!! - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Szanuj swoje życie i życie innych! Nie zabijaj i nie daj się zabić!!!

Data publikacji 07.08.2018

Na terenie gminy Wyrzysk doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego kierujący pojazdem osobowym zmarł. Mimo wielu akcji profilaktycznych oraz działań kontrolnych w dalszym ciągu niestety dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do kierowców o wzmożoną czujność i rozwagę na drodze!!!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą szereg akcji profilaktycznych oraz działań pomiarowo – kontrolnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu pilskiego. Niestety w dalszym ciągu na naszych drogach spotykamy nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze w ostatnim czasie zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi zabójcami.

Na terenie powiatu pilskiego w tym roku doszło już do kilku niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń. W tym ostatnim, 06 sierpnia br. na terenie gminy Wyrzysk zginął młody człowiek, 23-letni mieszkaniec Piły.

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków jest m. in.:

  • nadmierna prędkość

  • nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie

  • nieprawidłowa zmiana pasa ruchu

  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

  • alkohol i narkotyki

  • brawura

  • korzystanie z telefonów komórkowych

Apelujemy o rozwagę!!! Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobligowany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale również powinien kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego Kierowco, sprawdź auto przed podróżą, ale także sam przygotuj się do podróży. Bądź wyspany i wypoczęty. Pamiętaj, że zmęczenie jest Twoim wrogiem i stanowi zagrożenie. Nie jest prawdą, że jesteś w stanie je opanować.

W trakcie wielogodzinnych podróży rób przerwy. Zadbaj o odpowiednią temperaturę w samochodzie. Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje. Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu. Prędkość dostosuj do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Coraz lepsze samochody, wyposażone w urządzenia wspomagające jazdę, nie zwalniają kierowcy z myślenia. Jak sama nazwa wskazuje, one tylko wspomagają jazdę. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas podróży pojazdem spoczywa w dużej mierze na kierowcy...

Kierowco! Szanuj swoje życie oraz życie innych uczestników ruchu drogowego!!! Nie zabijaj i nie daj się zabić...

podkom. Żaneta Kowalska