Rozpoczęły się krajowe działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR” - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Rozpoczęły się krajowe działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”

Data publikacji 03.08.2018

Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu głównie na drogach ekspresowych i autostradach. Aby zapewnić płynność ruchu na tych odcinkach podczas wyjazdów i powrotów z letniego wypoczynku, od dziś prowadzone na drogach będą wzmożone działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR”. Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju do odwołania.

Działania ukierunkowane są głównie na wyeliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze, a w szczególności egzekwowania od kierujących samochodami ciężarowymi przestrzegania zakazów wyprzedzania określonymi znakami drogowymi na drogach ekspresowych, czy też autostradach.

Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zapewnić płynność ruchu na ciągach komunikacyjnych. Akcja rozpoczęła się dziś od godz. 6:00 i prowadzona jest na terenie całego kraju, gdzie przebiegają drogi ekspresowe i autostrady.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile również biorą udział w akcji. Działania kontrolno – prewencyjne pn. „TIR” prowadzone są na terenie całego kraju do odwołania.


Podkom. Żaneta Kowalska / KWP