Przestroga dla kierowców... - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Przestroga dla kierowców...

Data publikacji 16.07.2018

W dniu 15 lipca br. na terenie gminy Łobżenica doszło do kolejnego niebezpiecznego wypadku drogowego, w wyniku którego kierujący motocyklem trafił do szpitala. Jest to następne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pilskiego apelują o wzmożoną czujność i rozwagę na drodze.

Motocykl jest pojazdem, który nie posiada pasów, ani poduszek powietrznych. Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub drzewem zwykle kończy się tragicznie.

W 2018 roku na terenie powiatu pilskiego doszło do 3 wypadków, w których zginął motocyklista a dwie osoby zostały ranne. Dodatkowo odnotowano 9 innych zdarzeń drogowych z udziałem osób kierujących tymi pojazdami.

Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in.:

  • nadmierna prędkość ,

  • nieprawidłowe wyprzedzanie,

  • nieprawidłowe omijanie,

  • nieprawidłowa zmiana pasa ruchu,

  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,

  • alkohol

Przypominamy, iż nie tak dawno na terenie gminy Białośliwie miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek z udziałem młodego motocyklisty, który poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy o rozwagę – jazda motocyklem daje wiele przyjemności, ale należy pamiętać, że są to pojazdy bardzo niebezpieczne. Każde zderzenie motocyklisty z przeszkodą, bądź pojazdem może grozić utratą zdrowia a nawet śmiercią. Przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego jest zobligowany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale również powinien kierować się zdrowym rozsądkiem.

 

 

JP

fot. 112pila.pl

(wypadek Krostkowo 12.05.2018)