Zatrzymani z tytoniem bez akcyzy - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z tytoniem bez akcyzy

Data publikacji 10.07.2018

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mieszkańców Piły podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 80 000 sztuk papierosów wraz z tytoniem i spirytusem. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 400 000 zł. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

3 lipca br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki Policji przeprowadzili działania na ternie miasta Piły wymierzone w przestępczość akcyzową.   

Policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych  nie oznaczonych polskimi znakami akcyzy skarbowej. W czasie przeszukania funkcjonariusze w mieszkaniu 62-latka ujawnili i zabezpieczyli łącznie 64 000 sztuk papierosów różnych marek,12 kg tytoniu ciętego oraz 10 litrów spirytusu.

Tego samego dnia w ramach dalszych działań policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 38-letnią mieszknkę Piły u której również zabezpieczono blisko 17 000 sztuk papierosów. Podczas wykonywanych czynności przeszukania, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli pieniądze w polskiej walucie w łącznej kwocie ponad 60 000 złotych.

Jak ustalono, zatrzymane osoby zajmowały się procederem przestepczym co najmniej od 2017r., a szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 400 000 zł.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

 

Jędrzej Panglisz

Ładowanie odtwarzacza...