Aktualności

Piła - Policjanci uratowali schorowanego seniora

Data publikacji 15.11.2016

Wczoraj po godz. 23.00 pilscy policjanci otrzymali informację o zaginięciu 63–letniego mieszkańca Piły. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna jest po dwóch udarach, doskwiera mu nadciśnienie i choroba Parkinsona, a na dodatek wyszedł z mieszkania bez kurtki i butów. Jeszcze w trakcie przyjmowania zawiadomienia o zaginięciu 63-latek został odnaleziony przez mundurowych z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

14 listopada br. 63-letni mieszkaniec Piły w godzinach popołudniowych, wykorzystując nieuwagę członków rodziny, oddalił się z miejsca zamieszkania w nieznanym kierunku i nie powrócił. Z uwagi na okoliczności zaginięcia, w tym wiek mężczyzny, stan jego zdrowia, brak ubrania odpowiedniego do panujących warunków atmosferycznych podjęto natychmiastowe kroki w celu odnalezienia zaginionego.

Po nadanym niezwłocznie przez Oficera Dyżurnego pilskiej jednostki komunikacie o zaginięciu mężczyzny policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Rezultat zaangażowania i profesjonalizmu pilskich funkcjonariuszy był taki, że zaginiony został odnaleziony przez mundurowych z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Policji w Pile jeszcze w trakcie składania przez osobę zgłaszającą formalnego zawiadomienia o zaginięciu.  

Mundurowi udzielili 69-latkowi niezbędnej pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe celem sprawdzenia stanu jego zdrowia z uwagi m.in. na wychłodzenie organizmu. Po badaniach mężczyzna został odwieziony do miejsca zamieszkania, gdzie zaopiekowała się nim najbliższa rodzina.

Policja przypomina:

Okres zimowy, może stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku czy też samotnych. To właśnie ci mieszkańcy mogą być najbardziej narażeni na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu bądź też innych podobnie działających środków. Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci patrolujący ulice miast oraz wiosek szczególnie będą kontrolować klatki schodowe w blokach, opuszczone budynki czy altanki na działkach ogrodowych, czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem i mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób, będą proponować im skorzystanie z pomocy placówek pomocy społecznej, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o reagowanie na to, co dzieje się wokół. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy. Jeśli nie będziemy mogli im pomóc osobiście, poinformujmy o nich najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję.

Wszelkie informacje o osobach bezdomnych można przekazywać także pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub policyjny 997.

Powrót na górę strony